0(532) 310 04 71

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımızda

Dizme Karo 1933 yılından beri ata mesleği olan desenli karo ürünleri , motifli çinilerde kaliteli bir üretim yapmaktadır.Tamamı el yapımı olan desenli karolarımız çimento, mermer tozu, doğal taş granülleri, kum ve renk pigmentlerinden oluşan karışımın yüksek basınçta preslenmesiyle elde edilir.Döşeme işlemi kaliteli bir seramik yapıştırıcısı ile yapıştırma yöntemi ile yapılır.

*Desenli Karo Çinilerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

İç ve dış mekanlar
Kamu alanları
Otel, restoran, kafe ve ofislerde 
Alışveriş merkezleri gibi yapılar başta olmak üzere geniş kullanım alanına, yüksek sertlik derecesine sahip yer ve duvar kaplama malzemesidir. Tüm iç mekanlarda, balkon, teras gibi doğrudan kara ve dona maruz kalmayan yerlerde kullanılabilir.

*Karo Nedir?

-Çatılarda kullanılan fırınlanmış kil anlamında kullanılmaya başlanan karo, Fransızca tuile, kelimesinden türemiş olup, Latin dillerine tegula olarak geçmiştir. Sonra da “Tile” olarak yerini bulmuştur.

-Karo, seramik, doğal taş, metal ya da cam gibi sert malzemelerden üretilmiş parçalardır.

Genellikle çatılarda, yerlerde ve duvarlarda kullanılır. Bir diğer kullanım alanı ise tavanlar olup, perlit, ahşap ve değişik malzemelerden yapılabilmektedir.

-Ağırlıkla sırlı sert seramikten yapılmış olan karolar yanında cam, mermer, granit ve doğal taşlarda kullanılmaktadır.Genellikle duvar ve yer kaplamasında kullanılır. Bunlardan kare parçalar oluşturularak mozaik haline getirilebilir.

*Karo Nasıl Üretilir?Uygulama İşlemi Nasıl Yapılır?

-Tamamı el yapımı olan Desenli karolarımız çimento, mermer tozu, doğal taş granülleri, kum ve renk pigmentlerinden oluşan karışımın kalıplarda yüksek basınçta preslenmesiyle elde edilir.1. Katman 1-1,5 cm. kalınlıkta ve beyaz çimentodan yüksek dozajlı yapılır. Renklendirilir ve desen verilir. Alt tabaka 1,5-2,5 cm. kalınlıkta ve kum ile normal çimentodan oluşur. Döşemeye mekan ortasından başlanır ve derzli döşenir.Altlık üzerine ıslatılmış karolar tokmaklanarak yerleştirilir ve bir gün sonra da derzler çimento şerbetiyle doldurulur.Döşeme işlemi kaliteli bir seramik yapıştırıcısı ile daha iyi olacağını belirtmek isteriz.